06 lutego 2017

Witajcie Stowarzyszeni i Przyjaciele,

Jak nie nadawałem to teraz trochę po nadaję:) Znacie mnie jak się dorwę do tematu "Afryka" to długo mogę przynudzać!

Po pierwsze dodałem do strony Bilanse rozliczemie za 2014 i 2015, tak aby było jeszcze bardziej transparentnie! Jakoś się to robi, aby od razu można było przejść na stronę Bilanse, ale na razie nie wiem, bom ciemny jak tabaka w te klocki.

Po drugie chcę napisać o naszej instalacji wodnej w Republice Środkowej Afryki. Zbliżamy się do Południowego Sudanu. Wtajemniczeni wiedzą, że jest to mój cel. I jak Opaczność pozwoli stanie sie tak jak z Czadem. Czołgi, moja gleba na asfalcie (o dziwo właśnie na tym fragmencie drogi do Maundou był), gorączkowe ściaganie obrączki, i wypowiedziane za zamaskowanej twarzy słowa: "Oh, Padre Jean Gearges". Tak, obrączkę mam i może znacznie więcej, bowiem byłem właśnie tam z Oblatem Ojcem Jean Gearges, urodzonym w Czadzie niedaleko Pau. Dla tak zwanej "pikanterii" dodam, że o. Jean Gearges zaprosił mnie po tym zdarzeniu do wioski, z której pochodzi. Byłem tam pierwszym białym od paru/kilku lat. Jedne dzieci się mnie bały i uciekały, a inne dotykał, szczypały, aby sprawdzić czy jestem realnym stowrem:) 

Ale do rzeczy.W kwietniu 2016 roku na prośbę brata Roberta Wieczorka kapucyna z misji w Ndim pomogliśmy sfinansować nową instalację wodociągową w szpitalu misyjnym.

CDN.

Pozdrawiam serdecznie,

Wódz

P.S. Oczywiście czekam na Wasze uwagi i propozycje! Jakby co to numer konta jest na stronie kontakty:)

 

 

 

Previous Post
Comments are closed.