05 lutego 2017

       Witajcie, Wódz znowu nadaje!

     Mija prawie półtora roku od ostatniego wpisu. Kłopoty z działaniem strony były o wiele bardziej poważne niż przypuszczałem. W każdym razie mogę już swobodnie dokonywać wpisów. Spróbuję odtworzyć te kilkanaście miesięcy o ile czas i pamięć pozwoli.       

     Zacznę od smutnej wiadomości. Otóż, w dniu 19 listopada 2015 roku zmarł Waldek Potempa jeden z aktywniejszych członków Stowarzyszenia. Do dziś w moich taśmach pamięci słyszę jego słowa „We are the champions” kiedy to na spotkaniu założycielskim Stowarzyszenia puszczał na full Queen! I jak tu nie pisać o klamrach czasu. To właśnie Agnieszka, żona Waldka powiadomiła mnie, bodajże na początku października zeszłego roku, o totalnej blokadzie strony. I jak tu się nie zgodzić z Paulo Coelho i jego słowami: Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek.

     W kwietniu 2016 roku Siostry Franciszkanki od Cierpiących dzięki naszej pomocy finansowej wybudowały w Czadzie, we wiosce Mbaikoro na południe od dużego miasta Moundou, kolejną „naszą” studnię głębinową. Została postawiona na terenie misji, gdzie jest wybudowana szkoła i przedszkole, które to jest pod opieką Sióstr. W okolicach misji jest dość trudny teren pod względem geologicznym. Trzeba kopać głęboko by znaleźć wodę. Nasza studnia jest na głębokości 60m. Źródło jest bogate. Ze studni korzysta szkoła czyli wszyscy uczniowie i po południu okoliczna ludność. I tak na marginesie, jednak wybudowalismy studnię w Czadzie. To co onegdaj nie było dane ziściło się w innym czasie.

 

 

Dziś na tyle, CDN.

Wódz

P.S. Do wpisu z czerwca 2015 dodałem zdjęcia z realizacji w Mandama.

Previous Post
Comments are closed.